Asuman Dabak Kimdir?

TRT 1 dizisi Tutunamayanlar Salı akşamı ilk bölümüyle ekrana geliyor. Dizide rol alan ve Cemile karakterini canlandıran Asuman Dabak ve Cemile karakteri kimdir? İşte detalar!

Asuman Dabak Kimdir?
  • Asuman Dabak
  • Asuman Dabak kimdir
  • Tutunamayanlar dizisi Cemile

TRT 1 ekranlarında izleyici ile buluşacak olan ve yapımcılığını İstanbul Medya Akademisi ve Neden Film’in üstlendiği, yönetmenliğini Osman Nail Doğan ile Murad Zaloğlu’nun birlikte yapacağı ve senaryosu Osman Nail Doğan ve Mustafa Karataş tarafından kaleme alınan Tutunamayanlar dizisi 7 Ocak Salı akşamı ilk bölümüyle ekrana gelecek. Dizinin absürd komedi tarzında ele alınacak olması dolayısıyla daha önce TRT 1 ekranlarında yayınlanan Leyla ile Mecnun dizisinin takipçileri heyecanlı bir bekleyiş içinde. Üstelik dizide rol alan oyuncuların isimleri de bu beklentiyi iyice yükseltmiş durumda. Dizide birçok ünlü isim yer alıyor. Bunlardan biri de usta oyuncu Asuman Dabak. Asuman Dabak’ın dizide Cemile karakterine hayat vereceği belirtildi. Peki kimdir bu Cemile? İşte detaylar?

Cemile (Asuman Dabak) Kimdir?

Hayata dört elle sarılan gençlerin bir türlü yolunda gitmeyen hayatlarının hikayesinin anlatıldığı Tutunamayanlar dizi gülmeyi özleyen ve dramdan, töre, intikam ve imkansız aşk üçgeninden yorulan izleyiciler için bir nefes alma yeri olacak gibi görünüyor. 7 Ocak’ta ilk bölümüyle ekrana gelecek olan dizide Asuman Dabak’ın canlandıracağı Cemile karakteri ise, dizideki Tarık karakterinin annesi rolünde. Cemile evlatları Tarık ve Ayşe’nin gelecekleri için endişelenen ve onların mutlu olduğunu görmek isteyen bir anne rolünde. Ancak bütün çabalarına rağmen Cemile evlatları için uygun kısmetler bulamamaktadır ve büyük üzüntü yaşamaktadır. Bu sırada oğlu Tarık’ın İrem’e aşık olduğunu öğrenir ve bu ilişkiyi bozmak için elinden geleni yapmaya başlar.

Asuman Dabak Kimdir?

1 Şubat 1970 yılında Manisa’da dünyaya gelen oyuncu ilk orta ve lise eğitiminin ardından üniversitede Turizm ve Otelcilik bölümünü bitirmiştir. Bahçelievler Belediye Tiyatrosunda ilk sahne deneyimini yaşamaya başlayan Asuman Dabak daha sonra dizilerde rol almaya başlamıştır. İlk ekran tecrübesini Örümcek adlı dizide yaşamıştır. Oyuncunun rol aldığı yapımlardan bazıları şunlardır: Acı Aşk, Seni Seviyorum Adamım, Ezra, Pis Yedili, Nuri, Leyla ile Mecnun, Çakıl Taşları, Geniş Aile, Yalancı Romantik, Haneler, Süper Babaanne, Üç Tatlı cadı, Şans kapıyı Kırınca, Hürrem Sultan, Tatlı Hayat, Hayat Bağları, Örümcek, Kara Melek, Böyle mi Olacaktı, Tatlı Kaçıklar, Gurbetçiler…