E Devlet Soy Ağacı Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet Kapısı altyapısına bir yenisi daha eklendi. Milyonlarca vatandaşın merak ettiği alt-üst soy ağacı öğrenme artık e-Devlet üzerinden yapılabilecek. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ile yapılan iş birliği sayesinde T.C vatandaşları 1800’lü yıllara kadar alt-üst soy bilgisi sorgulaması yapabilecek, peki Soy Ağacı Sorgulama Nasıl Yapılır? E-Devlet Giriş Nasıl Yapılır? E-devlet sistemine giriş yapmak için e-devlet

E Devlet Soy Ağacı Sorgulama Nasıl Yapılır?
E Devlet Soy Ağacı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yakın tarihte E-Devlet Kapısı altyapısına eklenen alt-üst soy bilgisi sorgulama sistemi ile artık herkes alt-üst soyuna rahatlıkla ulaşacak. Milyonlarca vatandaşın merak ettiği alt-üst soy ağacı öğrenme artık e-Devlet üzerinden yapılabilecek. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ile yapılan iş birliği sayesinde T.C vatandaşları 1800’lü yıllara kadar alt-üst soy bilgisi sorgulaması yapabilecek, peki Soy Ağacı Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet Giriş Nasıl Yapılır?

E-devlet sistemine giriş yapmak için e-devlet şifresi gerekmektedir. E-devlet şifresi PTT’den alınmakla birlikte şifresi olmayan vatandaşlar ‘internet bankacılığı’ bilgileri ile de e-devlet sistemine giriş yapabilmektedir.

https://www.turkiye.gov.tr/

E -Devlet

Soy Ağacı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Soy ağacını öğrenmek isteyenlerin, e-devlet sitesindeki Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü bölümü altında yer alan Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama ekranını açması gerekiyor. Buradaki ekrandan Alt Üst Soy Listesi açılabiliyor. Bu ekrandan ayrıca belge görüntülenmesi de sağlanabiliyor.

Soy Ağacı Sorgulama