French Oje Nedir Nasıl Sürülür?

Fransız ojesi olarak bilinen French oje, en zor ojelerden bir tanesidir. Sürüm tekniği olarak oldukça zor olan bu oje türü, aynı zamanda sizleri bir hayli zorlayacağı gibi güzel bir tırnak görünümü kazanmanızı sağlar.

French Oje Nedir Nasıl Sürülür?
French Oje Nedir Nasıl Sürülür?

Birkaç adımda sunacağımız yöntemler ile birlikte artık güzel ve bakımlı tırnaklara ulaşmak oldukça kolaydır. Nasıl mı? French oje tekniğini yapmadan önce mutlaka tırnaklarınızı güzel bir manikür bakımına sokmalısınız. Etleri temizlemeli, tırnakları kesmeli ve törpülemelisiniz. Doğru şekilde yapılacak olan tırnak bakımı sonrasında oje sürme işlemine geçebilirsiniz!

Şimdi sizlere French oje nasıl sürülür? Onu göstereceğiz…

  • French yapmak için öncelikle 2 renk beyaz oje edinin. Aslında pek çok renk ile bu French elde edilse de, aslen beyaz renkle daha güzel bir görünüm yakalama durumu dur söz konusu oluyor. Doğru tonları yakalamak ve biri açık, biri koyu beyaz ton bulmak oldukça önemlidir.
  • Öncelikle tırnağınızda yer alan ojeyi tamamen temizleyin. Daha sonra baz sürün ve 5 dakika kadar tırnağınızı dinlendirmeye alın.
  • Kar beyaz renginde ki ojeyi avucunuzdan enlemesine olmak koşulu ile tırnağınıza sürün.
  • Tırnağınızın uç kısmına ojeyi simetrik olarak sürün ve French için bir diğer adımı geçerli kılın.
  • Daha sonra tekrar tırnağınıza bir kat daha uygulama yapın. Bilindiği gibi bu tip makyajları iki kat olarak uygulamak olumlu sonuçlar almanızı tetikleyeceğinden dolayı günümüzde büyük bir önem taşımaktadır.

French Oje Nedir Nasıl Sürülür?

İşte bu kadar! 5 adımda sizlere kolaylıkla French oje nasıl sürülür göstermiş olduk. Bu adımları takip ettikten sonra sorunsuzca ojelerinizi tamamlamış oluyor ve hiçbir sorun teşkil etmeden French oje sürme mantığı içerisine girebiliyorsunuz.

Günümüzde pek çok kişi tarafından uygun görülmüş ve her gün denenen bu oje türleri, kullanıcılar tarafından fazlası ile merak edilir bir hal aldı. Genel olarak bizlere yönlendirilen sorulardan bir tanesi de French oje sürmeden önce neden baz kullanıldığıdır. Baz kullanmak tırnakları daha sağlam ve daha güzel görüntü almasını sağlar ve besler. Bu yüzden aksatılmadan baz kullanılması demek olumlu sonuçlara daha fazla ulaşmanızı sağlayacak olan bir faktör demektir. Mutlaka denemeli, tırnaklarda bu şekilde bir bakım durumunu yakalamalısınız. Sunulan yöntemler vasıtası ile artık güzel ve bakımlı tırnaklar sizleri bekliyor olacak!