Günde Ne Kadar Omega 3 Alınmalı?

Uzmanlar, günde yaklaşık 1 gram omega3 tüketilmesini tavsiye ediyor. Bu hem sağlık hem de cilt güzelliği için oldukça önemlidir.

Günde Ne Kadar Omega 3 Alınmalı?
Günde Ne Kadar Omega 3 Alınmalı?

Yıllardır çok tartışılan konulardan biri de, besin takviyesi alınmasına gerek olup olmadığıdır. Sağlığına önem veren birçok  kişinin kafasını kurcalayan bu sorulardan biri de Omega 3 hakkındadır. Omega 3 açısından oldukça zengin olan Somon balığı ve diğer besinler dururken, Omega3 takviyesini çeşitli kapsüllerden almak ne derece sağlıklıdır? Peki, kapsül ya da besinlerle alınan günlük Omega3 miktarı ne kadar olmalıdır? Bu soruların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Omega3 yağ asitlerinin önemini bilmeyen yok. Hastalıkların önlenmesinde ve yaşam kalitesinin arttırılmasında oldukça önemli bir rol üstlenen Omega3 yağ asitlerinin, kalp ve beyin sağlığı konusunda birçok faydası bulunmaktadır.  Ayrıca, dengeli bir şekilde bu yağ asitlerini tüketmek, kilo kontrolü sağlanmasına yardımcı olurken, sağlıklı bir şekilde kilo verilmesine de katkı sağlamaktadır.

Uzmanlar, günde yaklaşık 1 gram omega3 tüketilmesini tavsiye ediyor. Sağlığın yanı sıra cilt güzelliği için de oldukça önemli olan bu yağ asidi, düzenli ve yeterli beslenen kişilerden çok, yeterli beslenemeyen kişilere tavsiye edilmektedir. Eğer omega3 takviyesine gerek duyup duymadığınızı merak ediyorsanız; ne oranda taze sebze, meyve, balık ve tam tahıllardan tükettiğinizi bir düşünün. Ayrıca işlenmiş gıdaları tüketme miktarınızda oldukça önemli.

"Günde Ne Kadar Omega 3 Alınmalı?" konusuyla ilgili aşağıda yer alan yorum kısmından ulaşabilir, soru sorabilirsiniz!