Hamile Kalmak İçin En İdeal Pozisyon

Hamilelik için en ideal pozisyon, Hamile kalmak için en ideal pozisyon nedir. İşte haberimizin detayında...

Hamile Kalmak İçin En İdeal Pozisyon
Hamile Kalmak İçin En İdeal Pozisyon
  • Hamile kalma yöntemleri
  • Hamile kalmak için ne yapmalı
  • Hamile kalma pozisyonu
  • En ideal hamilelik pozisyonu

Haberimizin başlığını ilk okuduğunuzda size ilginç gelmiş olabilir. Hatta hamileliğin pozisyonu da mı var diyebilirsiniz. Şu pozisyonda kesinlikle hamile kalınır diyemesek de, hamile kalma ihtimalini arttıran pozisyonlar elbette var.

Hamile kalmak için hangi pozisyon da ilişkiye girilmeli?

Hamile kalınması üzerine araştırma yapan uzmanlar kamuoyuyla paylaştıkları bilgilere göre erkeğin üstte olduğu pozisyonlar hamile kalınması için daha uygunlar. Bu pozisyonların en çok bilineni misyoner pozisyonudur ki erkeğin üstte bulunduğuna dikkat edilmeli. Bir diğeri ise köpek stili olarak bilinen pozisyon ki bu en fazla ilginç gelen bilgi. Bu pozisyonlar sayesinde penis, rahim duvarlarına daha çok uzanıyor ve spermlerin daha çabuk ulaşmasına ve yumurtaya yerleşmesine yardımcı olduğu açıklandı.

Bununla birlikte hamile kalınması için kadının mutlaka orgazm yaşaması gerekir gibi bir bilginin doğruluğunun kanıtlanamadığı açıklanan bilgiler arasında. Hamileliğin tutma ihtimali bilinmediğinden aktif cinsel yaşamın bu ihtimali arttırdığı bu konuda ki uzman tavsiyesinin her 2 günde bir seks yapılması yönünde olduğu açıklandı. Pozisyonların bebeğin cinsiyetini belirleme de ki etkisi konusunda kanıtlanan veya doğrulanan bir bilginin olmadığını belirten uzmanlar, pozisyonların cinsiyet belirlemede etkin bir faktör olmadığı kanaatindeler.

En Güzel Hamilelik Fotoğrafları İçin Tıklayınız