Kemal Burak Alper Kimdir?

Şimdilerde Show TV'de yayınlanan Arıza Dizisi'nde Fiko(Fikret) karakterine can vermekte olup gerçek adı Kemal Burak Alper. Arıza Dizisi'nde Fiko(Fikret) karakterine can veren Kemal Burak Alper, 19 Nisan 1988 Antalya doğumludur.

Kemal Burak Alper Kimdir?

Arıza dizisi Fiko karakteri Burak’ın sağ koludur. Burak’ın mafya işleriyle ilgilenir ve işlerin başındadır. Arıza Fikret kimdir sorusunun gerçek cevabı ise karakteri canlandıran Kemal Burak Alper’de saklıdır. Oyunculuğu ile Fiko karakterini çok iyi canlandıran genç oyuncu kısa sürede tüm ülkenin dikkatini çekti.

Arıza Dizisi Fiko(Fikret) Kimdir?

Arıza dizisi Fiko Fikret karakterini canlandıran oyuncu Kemal Burak Alper’dir. Kemal Burak Alper 1988 Antalya’da doğmuştur. Arıza Fiko karakterini canlandıran genç oyuncu Çukurova Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunudur. İlk kamera deneyimini 2014 yılında Yola Çıkmak isimli sinema filmi ile yaşamıştır. Yeteneği daha o zamanlarda biline oyuncu 2018 yılında oynadığı Güvercin filminde canlandırdığı Yusuf karakteri ile 29. Ankara Film Festivali’nde en iyi erkek oyuncu ödülünü almıştır.

Behzat Ç. Mahir Kimdir?

Dizinin yeni yayınlanan bölümünde Cinayet Bürosu personeli dağıtılmış ve bir çoğu öldürülmüştür. Aslında büronun dağıtılması Behzat’ın tekrar cinayet büroya amir olarak dönmesi için yapılan bir oyundur. Asayiş Müdürü Tahir’in komada olması sebebi ile Behzat arkadaşlarının intikamını almak için tekrar göreve dönme teklifini kabul eder. Cinayet Büroya dönen Behzat yanına Hayalet’i de alır.

Personel seçmek amacı ile Hayalet ile meyhanede personelin özlük dosyalarından adama arayan Behzat Başkomiserin dikkatini hemen her birimde çalışan ve oldukça fazla cezası olan Mahir seçer. Mahir’i cinayet büroya almak ister ve onun yanına gider. Mahir ise güneş gözlükleri ve havalı duruşu ile oldukça değişik bir karakter olduğunu gösterir.

Behzat Ç Yeni Sezon

Kemal Burak Alper Kim?

Behzat Ç. Dizisi Mahir karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı  Kemal Burak Alper‘dir. Oyuncu Çukurova Üniversitesi Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Yola Çıkmak isimli film ile kariyerine sinema filmi ile başlayan oyuncu, Yusuf karakteri ile Güvercin filminde en iyi Ankara 29. Film Festivali erkek oyuncu ödülünü almıştır. Behzat Ç. Dizisinin Blu TV'de erken vedasından sonra Kemal Burak Alper, Show TV ekranlarında yayınlanan Arıza Dizisi'nde Fiko(Fikret) karakteri olarak rol almaya başlamıştır.

Behzat Ç. Dizisi Mahir Oynadığı Filmler 

 • 2018 Güvercin
 • 2017 Sirayet (Kısa Film)
 • 2016 Mehmet Salih
 • 2016 Berzah: Cin Alemi
 • 2014 Yola Çıkmak

Behzat Ç. Dizisi Mahir Oynadığı Tiyatrolar

 • 2018 Harikalar Avlusu (Ayrıca Yönetmen Yardımcısı)
 • 2016 Çıkmaz Sokak Çocukları (Yönetmen Yardımcısı)
 • 2016 Ay Işığı Sirki (Yönetmen)
 • 2015 Herostratos’u Unutun
 • 2015 Macera Şehri
 • 2012 Ah-u Zelha

Kemal Burak Alper, 2020 yılının sonlarına doğru Show TV ekranlarından muhteşem giriş yapan Arıza Dizisi'nde Fiko (Fikret) karakterine can vermektedir.