Kilo Verdirirken Metabolizma Hızlandıran Besinler

Açlığımızı bastırmak için yediğimiz şeyleri aslında çok fazla düşünmeyiz. Fakat sadece açlığınızı bastırsın diye yediğiniz yiyecekler size kilo da verdiriyor ise? Bizde bu yazımızda sizlere metabolizmayı hızlandıran fakat aynı zamanda kilo da verdiren besinlerden bahsedeceğiz.

1. Acı Biber

Acı Biber
Acı Biber

Acı biber büyük iştahlılar için iyi bir fren misyonu görür. Öğünlerden evvel az ölçüde acı biber beden ısınızı artırarak metabolizmanızı süratlendirir ve kilo vermenize takviyeci olur.

2. Sirke

Sirke
Sirke

Özellikle karbonhidratı bol gıdalar harcıyorsanız, azıcık sirke ile tatlandırabilirsiniz. Bu aynı zamanda sizi daha fazla tok yakalayacak ve sindiriminizi basitleştirecektir. Bu besin kan şekerinizdeki balansı kurup ani açlık hissini ortadan kaldıracaktır.

3. Rezene Çayı

Rezene Çayı
Rezene Çayı

Rezene çayı bir çok faydayı ile günlük harcandığında kısa zamanda tesirini gösterir. Misalin geceden uyumadan içildiğinde sabah oluşan mide kazıntısı hissini eksiltir. Sindirimi basitleştirdiği için gün içinde oluşan kabarıklığın oluşmasını maniler. Bu besin metabolizmayı süratlendirir ve daha çok yağ yakmanızı sağlar.

4. Elma

Elma
Elma

Sıhhatli bir perhiz yapmak istiyorsanız elmayı hep yakınınızda tutun. Doyurucu özelliğinin yanında kan şekerini de tertip ettiği için açlık hissini dengeler. Ayrıca sabah yendiğinde uyarıcı tesiri sayesinde güne daha konsantre başlayabilirsiniz.

5. Tarçın

Tarçın
Tarçın

Üzerine serptiğiniz besinlere ayrı bir tat katan tarçın, yoğun tokluk hissi yaratır. Sindiriminize de dayanakçı olarak gün içinde gevşemenizi sağlar. Elma gibi kan şekeri seviyenizi dengeler ve metabolizmanızı süratlendirir ve yağ yakmanıza dayanakçı olur.

6. Çam Fıstığı

Çam Fıstığı
Çam Fıstığı

Çam fıstığı tüm fıstık çeşitleri arasında azami protein sahip olanıdır. Bu sebeple sabahları bir avuç kadar yememiz vaziyetinde bizi tok yakalayacaktır. Bu gidişat daha az yememize ve haliyle kilo vermemizi sağlayacaktır.

7. Avokado

Avokado
Avokado

Bütün bir enerji kaynağı olan avokado, yağ yakımını süratlendirici tesiriyle bedeninizi şekle sokmanıza dayanakçı olacaktır. Ayrıca sizi tok tutarak az yemenizi sağlayacak ve gün içinde afaki yeme hissinizi eksiltecektir.