Kim Kardashian Nasıl Ünlü Oldu?

Özellikle ülkemizde birçok capse konu olmasıyla ve bizim ülkemizde olsaydı “koca popolu hatçe” olurdu repliğiyle yakından ilgilendiğimi Kim Kardashian’ın nasıl şöhrete kavuştuğunu biliyor musunuz?

Kim Kardashian Nasıl Ünlü Oldu?
Kim Kardashian Nasıl Ünlü Oldu?

Günümüzün en popüler kadınlarından olan Kim Kardashian’ı tanımayan yok gibidir. Özellikle ülkemizde birçok capse konu olmasıyla ve bizim ülkemizde olsaydı “koca popolu hatçe” olurdu repliğiyle yakından ilgilendiğimi Kim Kardashian’ın nasıl şöhrete kavuştuğunu biliyor musunuz?

Sadebilgi.com Özel Haberi:

Yılları biraz geriye sararak Amerikan futbolcu O.J. Simpson’un eşini öldürdüğü yıllara geliyoruz. Bildiğiniz gibi Simpson, eşi Nicole Brown Simpson ve arkadaşı olan Ronald Goldman’ı birbirleriyle haddinden fazla yakınlaştıkları için boğazlarını keserek öldürmüştü. Bu davayı Kim’in avukat babası Robert Kardashian üstlendi. Robert, cinayetten sonraki sabah Simpson’un evine giderek cinayetin işlendiği bu evdeki tüm delilleri ortadan kaldırdı. Polisler eve geldiklerinde cinayete delil olabilecek hiçbir şey bulamamışlardı. Bununla birlikte uzun uğraşlar veren Robert, avukatlık hayatını zirveye çıkaracak olan bu utanç verici davayı kazanarak fazlasıyla ünlendi. Dava sonunda Simpson ağır ceza almaktan kurtulmuş ve böylece Amerikalılar hafızalara kazınacak Kardashian ismini duymuşlardı.

Kim Kardashian, 2000’li yılların başında Brandy, Paris Hilton, Ciny Crawford, Lindsay Lohan ve Selena Williams gibi şöhretin zirvesindeki insanlara stilistlik ve asistanlık yapmaya başladı. Ancak Kim’in hedefi ünlü isimlere yakın olmak veya böyle bir işe sahip olmak değil, onlar gibi şöhret basamaklarını tırmanmak istemesiydi. Kim, Paris Hilton’un normal bir çalışanı olmasına rağmen çok iyi bir dostluk kurdular. Yıl 2003’lerin sonunu gösterirken tamda Hilton, The Simple Life adında yeni bir reality show’a başlayacakken Rick Solomon ile olan seks kaseti basına sızdırıldı. Paris Hilton, bir anda gündeme oturan kaset üzerinden asla prim yapmak istemediğini belirtse de şöhreti çoktan iki katına çıkmıştı. İşte bu senaryonun aynısı birkaç yıl sonra Kim Kardashian içinde gerçekleşecekti.

2007 yılı Kim için bir dönüm noktası oldu. Sevgilisi ünlü R & B şarkıcısı Ray J ile birlikte olduğu seks kaseti basına sızdırıldı. Aslında sızdırıldığını iddida edenler yalnızca ikisiydi, olayın gerçek yüzü sonradan ortaya çıkmış ve ikilinin seks kasetini 5 milyon dolar karşılığında bir şirkete sattığı gündemde ki yerini almıştı. İşte bu olay sonrasında Kim Kardashian hayal ettiği üne adım adım yürüyecekti. Seks kaseti ortaya çıktıktan 8 ay sonra Kardashian ailesinin yer aldığı reality show anında başarı elde etmeyi başardı. Programın elde ettiği başarıyı, sosyal medyada ki başarısıyla birleştiren Kardashian diyet haplarını, güzellik ürünlerini takipçilerine önererek ciddi paralar kazandı ve kasasını doldurdu. Kötü bir olayla adını duyuran babasının yolundan giden Kim, aynı yolla meşhur olmayı başardı ve normal bir kuaförken bir süperstar haline dönüştü.

Sizler için seçtiğimiz bazı Kim Kardashian fotoğrafları: