Kuru Fasulye Maskesi Nasıl Yapılır?

Kuru fasulye maskesi, cildimizde meydana gelen lekeleri gidermek adına oldukça etkilidir. Son zamanlarda yapılan araştırmalar, bakliyat türlerinin vücuda iyi geldiğini ve vitamin sağlamanın yanında aynı zamanda bir çok sorunu da ortadan kaldırdığını göstermektedir.

Kuru Fasulye Maskesi Nasıl Yapılır?
Kuru Fasulye Maskesi Nasıl Yapılır?

Kuru fasulye maskesi, cildimizde meydana gelen lekeleri gidermek adına oldukça etkilidir. Son zamanlarda yapılan araştırmalar, bakliyat türlerinin vücuda iyi geldiğini ve vitamin sağlamanın yanında aynı zamanda bir çok sorunu da ortadan kaldırdığını göstermektedir. Merak edenler için Kuru fasulye maskesi nedir ve nasıl yapılır sorusunun yanıtını sizlere vereceğiz.
Kuru fasulye, çocuk ve bebeklerde kemik gelişimine olan katkısı nedeniyle, özellikle hamilelikte çok fazla önerilmektedir. Bunun yanında bağışıklık sistemine olan katkısı da biliniyor. Mineral ve vitamin açısından oldukça etkili olan kuru fasulye aynı zamanda cildi güzelleştirmek adına bir çok kremin için de yer almaktadır.
Kuru fasulye maskesi nasıl yapılır sorusu, cildini korumak isteyen kadınlar tarafından çok fazla merak edilen konular arasında yer alıyor. Siz de eşsiz bir güzelliğe sahip olmak isterseniz, müthiş bir bakım için önemli adımları atabilirsiniz. Kuru fasulye maskesi nasıl yapılır sorusuna sizler için yanıt vermeye devam ediyoruz. 

Kuru Fasulyenin cilde faydaları

Kuru fasulye ilk olarak cildin renk tonunu etkiler ve parlak hale gelme noktasında yardımcı olur. Aynı zamanda sivilceleri kurutur ve cildi nemlendirir. Pul pul dökülmelerin de giderilmesinde yardımcı olur.
Uzmanlar kuru fasulye maskesini haftada 2 kere düzenli olarak uygulanmasının doğru olduğunu söylüyor. Bu şekilde cildin kusursuz bir görünüme sahip olmasında önemli etki yapar.


Kuru fasulye maskesi malzemeleri

  • 1 kase kuru fasulye,
  • 1 kaşık bal,
  • 1 kaşık limon soyu,
  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı

Yapılışı

İlk olarak cam kase içinde kuru fasulyeleri ezmeniz gerekiyor. Sonrasında diğer malzemeleri de ekleyerek karıştırın. Ardından karışımı cildinize uygulayabilirsiniz. Yarım saat kadar bekledikten sonra ovalayarak cildinizden çıkartabilirsiniz. Nemlendirici kullanmanız halinde etkisini daha kısa süre içinde görürsünüz.
Kuru fasulye maskesi yapımının oldukça kolay olması, kadınlar tarafından merak edilmesine ve denenmesine neden olmuştur. Yapılan araştırmalar, kuru fasulyenin bir çok önemli markanın cilt kremlerinde yer aldığını gösteriyor. Siz de evlerinizde bu güzel kremi hazırlayarak, parlak bir görünüme sahip olabilirsiniz. 

 

Elma sirkesinin faydalarına değindiğimiz "Elma Sirkesinin Faydaları Nelerdir" konulu yazımız için buraya tıklayınız.

"Domatesin Cilde Faydaları Nelerdir?" konulu yazımıza erişmek için buraya tıklayınız.