Sırt Masajı Nasıl Yapılır?

Sırt masaj yöntemleri hakkında merak ettikleriniz... Sırt masajı yaparken ne tür sıvazlama, ovma ve yoğurma hareketleri yapılır?

Sırt Masajı Nasıl Yapılır?
Sırt Masajı Nasıl Yapılır?

Sırt masajı nasıl yapılır sorusu, masaj yapmak ve yaptırmak isteyen kişiler tarafından sıkça sorulan sorular arasındadır. Sırt masajı, anatomi bilgisi olmayan kişiler tarafından yapılması halinde istenmeyen sakatlanmalar ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle, sırt masajı yapmak için bilinmesi gereken bazı önemli noktalar vardır.

Sırt Masajı için Yağlar

Doğal yağlar, masaj için oldukça önemlidir. Aktarlarda satılan üzüm kökenli yağlar ve ya jojoba içeren masaj yağları masaj yapma konusunda işinizi görecektir.  Eğer çok fazla yağ olduğu için seçim yapma konusunda zorluk çekerseniz, seçiminizi güzel kokan yağlardan yapmanızı öneririz. Masaj yapmadan önce, masaj yaptığınız kişinin dik ve düzgün bir pozisyonda oturduğuna emin olmanız gerekiyor. Sonrasında ellerinizi onun omuzlarına yerleştirin ve bu şekilde omuz kaslarını kavramaya çalışın. 
Kasların en uzunu, boyundan omza doğru uzayan kas sistemleridir. Kadınlar, bu bölgelerine masaj yapılmasından çok hoşlanırlar. Parmaklarınız ile, bu kas üzerinde küçük hareketler ile daire şeklinde ovalayabilirsiniz. Kaslar alıştıktan sonra, daha sert hareketler ile ovalama aşamasına geçebilirsiniz. Bu esnada masaj yaptığınız kişiyi de dinlemeniz gerekiyor. Eğer canı acıyorsa hafiflemeniz gerekir. Aynı zamanda o size ‘işte burası’ diye yol gösterir.

Sırt Masajı Nasıl Yapılır

Masaj yapım incelikleri

Masaj yaparken kürek kemiği oldukça önemlidir. Bu aşamada tüm dikkatinizi kürek kemiği ve omurga arasında yer alan boş alana vermeniz gerekiyor. Parmak uçlarınız ile, bu bölgede ovalama hareketleri yapabilirsiniz. Hareketleriniz güçlü ve canlı olmalıdır.
Omurganın tam ortasına baş parmağınızı koyarak, ileri ve geri hareketler ile o bölgeye masaj yapmalısınız. Kesinlikle kemiklere dokunmamanız, dokuya yoğunlaşmanız gerekiyor. Parmak uçlarınız ile hafif bir şekilde dokunuşlar ile masajı bitirin.
Sırt masajı nasıl yapılır sorusuna bu yazımızda sizler için yanıt vermeye çalıştık. Masaj yaparken en başta da ifade ettiğimiz gibi anatomi bilgisi çok önemlidir. Aksi halde istenmeyen zedelenmeler ortaya çıkabilir. Bu nedenle, masaj yaparken yazımızı dikkate almanızı öneririz. Eğer bu konuda uzman olmak isterseniz bir çok kurs da bulunmaktadır. Bu kurslara katılarak kendinizi geliştirebilirsiniz. 

"Sırt Masajı Nasıl Yapılır?" konusuyla ilgili aşağıda yer alan yorum kısmından ulaşabilir, soru sorabilirsiniz!