Talat Atilla Kimdir?

Rahmi Turan'ın "Erdoğan ile görüşen CHP'li Muharrem İnce" iddiası sonrası bazı sosyal medya hesaplarından "Rahmi Turan'a bilgiyi veren Talat Atilla" iddiası ortaya atıldı. İddia sonrası açıklama yapan Atilla, "Değerli dostlar rahmi turan aynı zamanda benim sitem de yazıyor diye rahmi turan'in yazısını benimle irtibatlayanların hepsini mahkemeye vereceğim. Çok çirkin.." dedi. Gazeteci Talat Atilla kimdir?

Talat Atilla Kimdir?

Talat Atilla, 1968 yılında başkent Ankara'da dünyaya geldi. 1988 yılında gazeteciliğe ilk adımını attı. O dönemlerin önde gelen gazetelerinden birisi olan Anavatan Gazetesinde yazmaya başladı. Yine o dönemlerde İlk Haber gazetesinde muhabir olarak çalıştı. Sonrasında Ulus gazetesinde istihbarat şefliği görevlerinde bulundu. Günaydın Gazetesi, Son Havadis Gazetesi çalıştığı gazetelerdendir. 

28 Nisan 2019 tarihinde Beyoğlu Grand Pera Emek Sahnesinde gerçekleşen 3.Ulusal Palandöken Ödül Töreninde ''Yılın Siyaset Yazarı'' ödülüne layık görülmüştür. RADEV tarafından Yılın Gazetecisi ödülünü almıştır. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun  Erdoğan'a tazminat ödemek için evini satması hakkında yaptığı haber ile 2018 Aralık ayında ''Özel Haber'' ödülünü aldı.

Talat Atilla 2002 yılında www.tuktime.com adlı haber sitesini kurdu. İmtiyaz sahibi olduğu haber kanalının yanı sıra www.internetoku.com adlı haber sitesinin de imtiyaz sahibidir.

Talat Atilla 51 yaşındadır. HaberTürk, TV Net ve daha bir çok kanalda karşımıza çıkmakta olan Talat Atilla, Türktime yönetim kurulu başkanıdır.

kaynak: ulusal.com.tr