Uzun Süre Tok Tutan Kahvaltılıklar

Fazla kilolardan kurtulmak için diyet yapıyorsanız öncelikle ilk hedefiniz, uzun süre tok tutan yiyeceklerin listesini dikkatlice oluşturarak işe başlamak…

Uzun süre tok tutan yiyecekleri tükettiğiniz zaman gün boyu açlık hissi duymayacaksınız.. Buda sizin  hızlı ve kolay bir şekilde kilo vermenizi sağlayacak. Bizde diyet yapan bay ve bayanlarımız için  uzun süre tok tutan kahvaltılıkları araştırdık. Daha fazla bilgi almak için makalemizin devamını okuyun!

Uzun Süre Tok Tutan Kahvaltılıklar Nelerdir?

Kahve

Kahve - Tok Tutan Yiyecekler

Güne kocaman bir bardak kahveyle başlamak sizi tok tutabilir.  Spora başlamadan önce içilen 1 bardak kahve yardımıyla kolay bir şekilde ter atabilirsiniz. Elbetteki tahmin edebileceğiniz gibi hızlı bir şekilde terlemek daha çabuk yağ yakmanıza neden olacaktır. Herhangi bir tansiyon probleminiz yoksa her sabah mutlaka birer bardak kahve içmenizi tavsiye ediyoruz.

Muz

Muz - Tok Tutan Yiyecekler

Tok tutmasının yanı sıra lezzetli bir yiyecek olan muzu sabah kahvaltısında pek çok seçenekle birlikte tüketebilirsiniz. Muzu küçük dilimler halinde tek başına yiyebileceğiniz gibi yoğurt ve mısır gevreği ile karıştırabilirsiniz. Muzun en önemli faydalarından bir tanesi de bağışıklık sistemini kuvvetlendirmesinin yanı sıra kalp dostu olmasııdır. Üstelik bağırsak problemi olan kişilerin rahatlıkla tüketebileceği meyvelerin başında gelmektedir.

Yumurta

Yumurta - Tok Tutan Yiyecekler

Türk kahvaltılarının vazgeçilmez yiyeceği dediğimizde herhalde herkesin aklına ilk olarak yumurta gelir. Eğer zayıflamak istiyorsanız veya aynı sabit kiloda durmak istiyorsanız kesinlikle ilk tercih edeceğiniz yiyeceklerin başında yumurta yer almaktadır. Bildiğiniz üzere protein ve vitamin bakımından oldukça zengin bir üründür.

Yumurtayı haşlanmış olarak tercih edebileceğiniz gibi omlet, melemen veya haşlanmış yumurta şeklinde de  tercih edebilirsiniz. Diyet yapmanın yanı sıra spor yapıyorsanız yumurtanın beyazını daha fazla tüketebilirsiniz.

Yaban Mersini

Yaban Mersini - Tok Tutan Yiyecekler

Yaban mersinini kahvaltıda tek başına tüketmenin yanı sıra yoğurdun içerisine katabilirsiniz. Yada resimde görüldüğü üzere muz, nar gibi meyveleri de ekleyerek sağlıklı bir atıştırmalık haline getirebilirsiniz.

Yaban mersini bağırsak ve sindirim sistemimizi düzenlemenin yanı sıra bağışıklığımızı güçlendirerek adeta kansere karşı bir kalkan haline gelmektedir. Ayrıca grip ve enfeksiyonlara karşıda sizi korumaktadır.

Çay

Çay - Tok Tutan Yiyecekler

Türk toplumu çayı en çok içen toplumlardan bir tanesidir. Sabah kahvaltıda içilen çayın uyarıcı etkisi bulunmaktadır. Gün boyu enerjik ve dinamik olmanızı sağlar. Fakat çok çay içilmesi durumda kansızlık probleminin ortaya çıkması mümkündür. Bu yüzden çaylarınızı daima açık ve limonlu için.

Kepekli Tost

Kepekli Tost - Tok Tutan Yiyecekler

Eğer kahvaltı yapmaya zamanınız yoksa kepekli tost en ideal yöntemdir. Hem sizi tok tutmanın yanı sıra gün içerisindeki enerjinizi de karşılar. Fakat kepekli tost kansızlık problemi çeken ve kan hastalığı olanlar için kesinlikle uzak durulması gereken bir yiyecektir.