Yüz Okuma Nasıl Yapılır? Yüz Okuma Yolları Nelerdir?

İnsanoğlu, içgüdüsü olan merak duygusu gereğince, ilk yıllardan itibaren karşınızdaki insanın yüzünü okuyarak karakter analizi yapmaya çalışmaktadır. Çin’de, eski zamanlarda yüzün ruhun aynası olduğuna dair bir inanış vardır. Ortaçağ Avrupa’sında ise, çirkin yüz şeytanı, güzel yüz ise asaleti temsil ederdi.

Yüz Okuma Nasıl Yapılır? Yüz Okuma Yolları Nelerdir?
Yüz Okuma Nasıl Yapılır? Yüz Okuma Yolları Nelerdir?

19. yüzyıl içinde bazı dönemlerde sonuçları tespit etme amacı ile kafatası bilgisi kullanılmıştır. Teknoloji ve bilimin gelişmesi ile birlikte, astroloji ve el falı, yüz okuma ile birlikte farklı alanlarda değerlendirilmeye başlanmıştır. Yüz bölgesinde yüz adet analiz noktası olduğu ve her yüzün farklı bir kimliği olduğu ifade edilmektedir.

  • Yüz şekli, yüz okumada önemli bir detayı insanlara sunar. Yuvarlak yüze sahip olan insanların daha duygusal ve alıngan bir yapıya sahip olduğu ifade edilir. Bunun yanında yuvarlak yüz erkeklerde uzun soluklu ilişki ve seksilik belirtisidir.
  • Geniş surata sahip olan kişilerin plancı, çalışkan ve pratik kişiler olduğu ifade edilir. Narsist kişilikleri gereğince insanlar ile sorun yaşarlar.
  • Üçgen yüz hatlarına sahip olan kişilerin zeka seviyeleri daha yüksektir. Çinli yüz okuma üstatları bu kişilerin daha yaratıcı olduğunu söyler.
  • Kare yüz hattına sahip olan kişiler dominant, agresif ve hırslı kişilerdir. Analitik kararlar verirler ve daha keskin görüşlere sahiptir.

GÖZLER NE İFADE EDİYOR?

Yüz hatlarında bir diğer önemli nokta ise gözlerdir.  Kişinin bakışlarından düşünceleri anlaşılabilir. Kişi, ona soru sorduğunuz zaman eğer sol tarafınıza bakarak yanıt veriyorsa, bu onun yaratıcı tarafını konuşturduğunu gösterir. Eğer sağ tarafınıza bakarak konuşuyorsa, doğru söyleme ihtimali daha yüksektir.

Çıkıntılı gözlere sahip olan insanlar daha endişeli insanlardır. Gözleri yukarı bakan kişiler ise istediklerini alan daha fırsatçı kişilerdir.  Derin ve çukurlu gözlere sahip olan kişiler ise daha kararlı kişilerdir. Bunun yanında birbirine yakın gözlere sahip olan kişiler daha dar görüşlü, birbirine uzak gözlere sahip olan kişiler de daha hoş görülüdür.

Yüz okuma nasıl yapılır sorusuna sizler için yanıt verdik. Bu konuda bir çok kitap piyasada bulunmaktadır. Aynı zamanda yüz okuma ile alakalı yazıları sitemizden de takip edebilirsiniz.